شهدای شهر رهنان

پایگاه اطلاع رسانی شهدای شهر رهنان

شهدای شهر رهنان

پایگاه اطلاع رسانی شهدای شهر رهنان

شهدای شهر رهنان

پایگاه اطلاع رسانی شهدای شهر رهنان
ایمیل : Shahidan.Rehnan@gmail.com

اطلاعیه ها
لینک پیشنهادی پروفایل شهید رسول باباصفری با 6 تصویر جدید و متن وصیت نامه شهید در شب عملیات بروز رسانی شد. برای مشاهده کلیک کنید.

لینک پیشنهادی پروفایل شهید علیرضا انصاری با 16 تصویر جدید و متن نامه شهید در شب عملیات بروز رسانی شد. برای مشاهده کلیک کنید.

لینک پیشنهادی پروفایل شهید محسن رجبی با 7 تصویر جدید بروز رسانی شد. برای مشاهده کلیک کنید.

لینک پیشنهادی پروفایل شهید محسن (محمد علی) رفیعی با 17 تصویر جدید بروز رسانی شد. برای مشاهده کلیک کنید.

لینک پیشنهادی پروفایل شهید مرتضی بهرامیان با 12 تصویر جدید و متن کامل وصیت نامه شهید بروز رسانی شد. برای مشاهده کلیک کنید.

لینک پیشنهادی پروفایل شهید زهیر ترکان با 42 تصویر جدید و متن پیام شهید بروز رسانی شد. برای مشاهده کلیک کنید.

لینک پیشنهادی پروفایل شهید علی رفیعی با 1 تصویر جدید بروز رسانی شد. برای مشاهده کلیک کنید.

لینک پیشنهادی پروفایل شهید جعفر باقرصاد با 2 تصویر جدید بروز رسانی شد. برای مشاهده کلیک کنید.

لینک پیشنهادی پروفایل شهید سید علی موسوی با 5 تصویر جدید بروز رسانی شد. برای مشاهده کلیک کنید.

لینک پیشنهادی لطفا تصاویر و اسناد مربوط به شهدای خود را برای ما ارسال کنید، برای توضیحات بیشتر کلیک کنید.

جستجو
ویژه ها
سردار شهید یدالله تقی یار
آخرین نظرات

شهید محسن ترکان
نام پدر: مصطفیشهید محسن ترکان
تاریخ تولد: 1347
محل تولد: رهنان
شغل: ریخته گری
یگان اعزام کننده: بسیج
تاریخ شهادت: 65/10/4
محل شهادت: ام الرصاص
زیارتگاه: گلزار شهدای شهر رهنان


زندگینامه:
در 15 شهریورماه سال 1347 در یک خانواده ی مذهبی به دنیا آمد. محسن دوران کودکی اش را که با بیماری های زیادی همراه بود در زیر چتر محبت پدر و مادر گذراند. در کودکی در خط خدا و قرآن بود و با وجود سن کم همیشه دنباله رو مسائل مذهبی بود و می گفت هرچه اطلاعات مذهبی دارم از پدرم دارم. همیشه همراه پدرش در هیأت های مذهبی و جلسات روضه خوانی و جلسات قرآنی شرکت می کرد. بسیار از دست پدر و مادرش راضی بود. از سال 61 که به جبهه اعزام شد ابتدا در لشکر نجف اشرف به مدت 6 ماه به سر برد و بعد از یک سری فعالیت به لشکر امام حسین (ع) رفت و بیشتر فعالیتش در لشکر امام حسین (ع) بود. به نماز اول وقت اهمیت فراوانی می داد و همیشه نمازش را اول وقت می خواند. از همرزمانش می خواست اگر شب خواب ماند برای نماز شب او را بیدار کنند. وی سرانجام در عملیات کربلای 4 به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد و پیکر پاک و مطهرش بعد از 10 سال که مفقود بود، در سال 75 پیدا و در زادگاهش به خاک سپرده شد.


جلوه هایی از شهید:
نماز خواندن در اول وقت، نماز شب خواندن، اخلاص و فداکاری، شجاعت و شهامت، احترام به پدر و مادر، خوشرفتاری و خوش اخلاقی از خصوصیات بارز آن شهید بزرگوار بود.


پیام شهید:
از شما می خواهم که راه مرا و تمامی شهیدان اسلام را ادامه دهید و نگذارید که خون شهدا پایمال شود. ای امت قهرمان، به هوش باشید که هنوز دست جنایتکار آمریکا در حال توطئه است و آگاه باشید که هنوز کسانی هستند که با نام اسلام ضربه بر پیکر اسلام  می زنند و می خواهند اسلام را به انحراف بکشانند. آیا می دانید فرزندان یتیم شهدا منتظر جواب خون پدرانشان هستند؟ آیا می دانید هنوز آه فرزندان یتیم شهدا دل و جان جامعه را می لرزاند؟ پس چرا جواب خون شهدا را نمی دهید؟


گلبرگ های خاطره:
یک شب قبل از عملیات کربلای 4 پس از راز و نیاز فراوان، نماز شبش را خوانده و به خواب می رود. همان شب خواب شهادت می بیند و به دوستانش می گوید که فردا شهید می شوم. سرانجام همان گونه که گفته بود در عملیات کربلای 4 در جزیره ی ام الرصاص به آرزوی دیرینه ی خود رسید و شربت شهادت را نوشید.


یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

نظرات  (۱)

 • مصطفی.صادیی
 • او.یکی.از.دلاوران.کردان.ابولفضل.بود.یادش.بخیر

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی